FAQ

Co jsou to virtuální měny?

Litecoin, Peercoin a další, jsou virtuální měny, které lze stejně jako peníze využívat jako univerzální směnný prostředek. Jejich hlavní unikátností je jejich plná decentralizace -jsou navrženy tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měny ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. Jejich hodnota tak nemůže být účelově znehodnocena.

Prostřednictvím virtuálních měn je možné poslat peníze online komukoliv na světě, anonymně, okamžitě a za minimální nebo žádné transakční náklady. Zároveň bez jakékoliv kontroly ze strany jakékoliv vlády nebo banky.

K čemu lze virtuální měny využít?

Využít je můžete například k velice rychlému převodu jakémukoliv jinému uživateli. Oproti bankovnímu převodu je platba virtuální měnou podstatně rychlejší a také levnější. Příjemce obdrží Vaší platbu za několik desítek minut od jejího odeslání, a to i při platbě na druhý konec planety a bez ohledu na víkendy či státní svátky.

Dalším využitím je možnost zaplatit svými „coiny“ v některém z obchodů, který je přijímá. Jejich seznam se každým dnem rozšiřuje.

Velice zajímavou možností je nakoupit virtuální měnu jako investici do budoucna. I v případě nákupu menšího množství virtuální měny můžete za krátkou dobu dosáhnout vysokého zisku. Svou investici můžete kdykoliv ukončit a virtuální měnu u nás můžete během chvíle zase směnit na české koruny.

Kde získám svou vlastní peněženku?

Stejně, jako máte peníze na svém bankovním účtu, jsou virtuální měny uloženy ve Vašich peněženkách, které mají svojí unikátní adresu. Jejich zabezpečení je srovnatelné s internetovým bankovnictvím. Pokud ji ještě nemáte, tak Vám rádi poradíme prostřednictvím našeho mailu.

Jak u Vás mohu nakoupit jednotlivé virtuální měny?

Je to velice snadné -zadáte za kolik Kč chcete nakoupit tu a nebo tu měnu, vyplníte Váš email a adresu Vaší  peněženky. Během krátké chvíle od nás obdržíte potvrzující email společně s platebními instrukcemi, kam máte zaslat peníze. Ihned po přijetí platby Vám zašleme danou virtuální měnu na Vaši peněženku. Je možné objednat vícero virtuálních měn v rámci jedné objednávky.

Jak u Vás mohu prodat svou virtuální měnu?

Je to taktéž velice snadné – zadáte kolik (např. Litecoinů, Peercoinů ad.) chcete prodat, vyplníte Váš email a číslo
Vašeho běžného účtu. Během krátké chvíle od nás obdržíte potvrzující email s adresou
peněženky, na kterou máte zaslat své „coiny“. Ihned po přijetí Vám zašleme peníze na Váš účet.

Jak proměnlivý je kurz těchto altcoinů?

Těchto 25 měn je vesměs nestabilních a často se bude stávat, že uvedený počet „coinů“, který obdržíte, se bude lišit od kurzu, který se Vám ukáže při zadávání objednávky. Ať už „směrem“ dolu nebo nahoru. S tím se ale u těchto měn musí počítat. Vždy se snažíme vyřídit vše, k co největší spokojenosti zákazníka.

Kolik času mám na provedení své transakce?

Pokud k nám převádíte koruny, tak čekáme na Vaši platbu maximálně 24 hodin od zadání
objednávky. Pokud k nám posíláte „coiny“, tak čekáme na jejich přijetí maximálně 4 hodiny
od zadání objednávky. Doporučujeme tedy platbu neodkládat a vždy ji provést ihned po
provedení objednávky. Pokud z nějakého důvodu dorazí Vaše transakce později, tak Vám
může být vrácena zpět a může být ponížena o související poplatky.

Jaké si za své služby účtujete poplatky?

Za provedení směny ani za zaslání transakce si neúčtujeme žádné poplatky. Pro samotnou směnu používáme
rozdílný kurz pro nákup a prodej, naprosto stejně jako to znáte například z běžných směnáren.